Dobrý deň, užívala som blokurimu 1 balenie. Mám také divné pálenie, pri močení nie, ale celkovo. Ćakám na výsledky kultivácie moču. Mám si kúpiť ďalšiu blokurimu a užívať ju? Radšej URO? Rozpis 3+1, aspoň dva týždne? Nie je to silné? Ďakujem za odpoveď. 3. března 2021

Na „intenzivní dávkování“ můžete užívat kteroukoli z Blokurim, tedy finančně výhodnější je „žlutá“. Na dlouhodobý režim je lepší „zelená“ (URO+). Pokud Vám „akutní režim“ pomáhá, klidně v něm ještě několik dní pokračujte. Nemám od Vás dost informací, abych mohl něco velkého radit, tak zde jen upozorním, že nějaké pálení (+někdy svědění + někdy výtok = dohromady „vaginální dyskomfort“) často bývá spíše vaginálního původu (ženy tomu obvykle říkají „mykóza“ nebo „kvasinky“, i když je to nejčastěji způsobeno bakteriemi a nefungují na to antimykotika, která si ženy hojně nakupují).  Mohla byste potřebovat některý z GYNIMUNů.

Dobrý den, Jak dlouhodobě se může blokurima užívat? Nyní beru 4. měsíc 1x denně před spaním, nasadila jsem ji po opakujících se problémech. Může se brát dlouhodobě? Nebo je vhodné ji na chvíli opět vysadit? Děkuji! 2. března 2021

Blokurimu je dobré v této dávce brát alespoň 6 měsíců, ale klidně i několik let. Až se Vám bude chtít, zkuste vysadit a uvidíte, jestli to bylo dobře anebo jestli bude potřeba ještě přidat.

Dobrý den, jsem nyní ve 24. týdnu těhotenství. Protože jsem cítila cca před týdnem nepohodlí v podbřišku, nasadila jsem Blokurimu rychlý režim a nadále používala jeden sáček večer, protože nepohodlí přetrvávalo, obrátila jsem se na lékařku, která provedla kultivaci moči. Dle výsledků se jedná se počínající zánět (cítím jen ten tlak v podbřišku a chodím častěji močit, k čemuž může přispívat také těhotenství s dvojčaty). Nasadila mi urifos, zde mám obavy v těhotenství dle informací, které jsou v letáku, věřím, že dr ví, co dělá. Je pak dále možno nasadit Blokurimu dlouhodobě? 2. března 2021

Blokurimu dlouhodobě můžete, ale Urifos je účinné antibiotikum s (velmi vzácným) stupněm bezpečnosti v těhotenství „A“ (=super bezpečné, to nemá skoro nic jiného). Vaše paní doktorka ví, co dělá, věřte jí.

Dobrý den, je možné užívat přípravek při kojení? Dostane se do mléka? Případně změní chuť mléka? Který přípravek je vhodnější? Mohu při užívání přípravku konzumovat brusinky? Děkuji za odpověď. 2. března 2021

Při kojení: ano. Do mléka: trochu (ale je to „přirozená“ látka). Chuť: ne. Vhodnější: URO+ (má navíc lyzát).  Brusinky: můžete (např. do svíčkové), ale nemá smysl je „užívat“, protože Vás stojí více, ale nemají efekt (viz např. německé doporučené postupy 2017-2022 zde), maximálně zhorší činnost Vaší imunity okyselením moči (leukocyty, siderocalin).

A prosím Vás pekne môžem k tomu aj Eurin, resp. Kenteru náplasť?. A blokurimu URO, já mám blokurimu. V správach mám po cystoskopiách /asi 5/ nález trigonitída, hyperaktívny močový mechúr, chronická cystitída. Chronická cystitída to je intersticálna cystitída? Ešte som zabudla, do močového mechúra som mala lieečbu cystistat, aj ilaluril. Asi počas 3 rokov vyše 20x. Nemôžem v noci spať,,zobudí to. Pila som aj veľa čajov, ako nap. vŕbovka, šípkový uologický … Budem veľmi rada za Vašu radu. Pisala som Vám e-mail 27.02.2021. Ďakujem pekne za odpoveď. 1. března 2021

K Blokurimě (pokud nemáte URO+, stačí „žlutá“, ať neplýtváte) i event. Fytofemu ICONTI můžete cokoli dalšího.  Z Vašich nálezů, pokusím se o „překlad“:

trigonitida = zánět (zarudnutí) trojúhelníku mezi vyústěními močovodů (ureterů) a vnitřního ústí močové trubice (urethry), neříká se zde, co zánět způsobuje (tedy je to pouze popisná diagnóza)

hyperaktivní MM = časté nucení na močení (opět nepopisuje příčinu a ta může být různá, poměrně často neznámá)

chronická cystitida = chronický zánět MM (bez udání původce)

Nikdo Vám tedy ještě „nepřišil“ diagnózu intersticiální cystitida, i když byste ji mohla mít. Předtím než se tak stane by bylo nutné opakovaně vyloučit bakteriální (spící ložiska! UPEC) účast, což znamená opakované náběry moči a cutoff 10 na druhou/třetí (ne pátou!!!)

Zatím Vás léčili jako hyperaktivní MM z neznámých příčin . Stálo by podle mě za to udělat „terapeutický test“, a sice 3+1 sáček Blokurimy aspoň týden nebo raději 2 a kouknout, jestli se něco bude dít. Pokud se zlepší, je to dobré. Pokud ne, můžete mít opravdu něco složitějšího a bude třeba pátrat i po stopách Vaší operace, která to všechno rozjela.

 

V marci 2018 som bola laparoskopicky operovaná na „záves maternice“ . V januári som mala zápal močového mechúra e-coli. Hneď pár hodín po operácii som mala čast né močenie a odvtedy mám neustály pocit na močenie. Na cystoskopii mu určili diagnózu: trigonitída, hypweeraktívny močový mechúr. Nezabewrali mi ani Eurin, Spasmed, solifenacin, Kentera náplaste ktoré lepím už 3 rok. Nič mi nepomáha, v noci ma nutkanie zobudí a už nespím. Veľmi tým trpím, lebo žijem 3 roky v neustálom pocite len močiť. Tieto pocity mám po tej operácii, ale radia už mi Botox. Dnes som si kúpila blolurimu . Užívala som aj Cyskontrol, tiež nepomohol. Veľmi prosím poraďte mi, už nevládzem. 1. března 2021

Dráždivý měchýř může být pěkně svízelný a řešení může být obtížné a dlouhodobé – bude potřeba spolupracovat s dobrým urologem. Takhle na dálku můžete zkusit intenzivní režim Blokurimou (3+1 sáček třeba týden) – kdyby se to zlepšilo, bylo by to prima a měli bychom jasný důkaz, že v tom hrají roli bakterie UPEC (a že to bude snadněji řešitelné). Pokud by to nepomohlo, určitě vyzkoušejte 3 měsíce užívat FYTOFEM ICONTI v předepsaném schématu – to by mohlo situaci zklidnit. A neuděláte chybu, když začnete cvičit Kegelovy cviky na pánevní dno.

Dobrý den pane doktore,je mi 74 let. V lednu mi zjistili na kožním boreliozu,hodně velký červeený flek na stehnu léčila jsem to 14 dnů do 24.1. ATB Doxyhexal .Po týdnu jsem se venku nachladila a měla problémy s močením užívala jsem čínské tablety Stín brokátového závoje /od dr. Hofmana/. Bylo mi lépe pak jsem se zase hodně zapotila problémy byly zpět. Ted užívám tři druhy čínských tablet ve větším množství , pořád to není dobré,udělala jsem si soukromě moč a mám tam 4 krvinky, 10 leukocytů a četné 140 bakterie. V sobotu jsem si koupila Blokurimu beru ji 3x denně , Dočetla jsem se zde na netu, že můžu brát i na noc 4 sáček. Prosím, o Váš názor,jak dlouho mám Blokurimu užívat v jakém množství a za kolik dnů si mám nechat udělat znovu rozbor moči. ATB od lékařů nechci brát, trpím na plísně a jsem alergik. Mám na 6 typů ATB alergii, na pyly, trávy očku a vždy po užívání ATB se dlouho nemůžu vzpamatovat.Děkuji za laskavou odpověď Jana Řehulková 1. března 2021

Akutní (intenzivní) režim je 3+1 sáček, jednoduše řečeno několik dní nebo také „kolik je potřeba“ (není nutno přesně dodržovat nějaký rozpis). Ve Vašem věku má asi 50% žen tzv. ASYMPTOMATICKOU BAKTERIURII (tedy nález v moči – včetně množství bakterií – jako při cystitidě, ale bez klinických obtíží) a tu nemá smysl léčit/ničit. Pokud chcete slyšet můj názor, dejte si např. 5 dní režim 3+1 a pokud nebudete mít potíže, tím to ukončete. Pokud byste přeci jen chtěla nabírat bakterie, udělejte to po těchto 5 dnech. Můžete zvážit po těchto 5 dnech dlouhodobé užívání 1 sáčku Blokurima URO+ na noc (alespoň několik měsíců) a taky byste asi měla užívat probiotika – např. GYNIMUN DUAL.

Dobry den, Je vhodně užívat Blokurima v aktivním schématu (3+1), když mám další den odnést moč na kultivaci? Nemůže přípravek ovlivnit vysledek kultivace z ranní moci? (Ve smyslu bude tam více bakterii, protože blokurima napomaha vyplaveni bakterii do moci? Předem děkuji za erudivanou odpověď a omlouvám se, pokud je dotaz hloupý. 1. března 2021

Více bakterií tam kvůli tomu určitě nebude. Nález bude stejný jako bez Blokurimy, avšak je o dost větší šance, že bude negativní (hlavně ve smyslu méně než 10 na pátou bakterií na mililitr moči) proto, že už Vaše cystitida odeznívá.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se k blokurimě mohou brát i brusinky v tabletách. Děkuji. 1. března 2021

Nic strašného se Vám nestane, ale jednak okyselením (uznávám, že nejspíš ne tak dramatickým a jen dočasným) moči snižujete efekt vlastní imunity (leukocyty, siderocalin), jednak tím ničemu nepomůžete. Brusinkové tablety/kapsle nemají smysluplné výsledky v mnoha provedených studiích a jejich metaanalýzách, takže v současné době jsou jednoznačně NEDOPORUČENY v doporučených postupech (přehledně v německých guidelinech 2017-2022 zde).

Dobrý den. Můžu kombinovat Blokurimu s Rowatinexem, abych zvýšila účinnost? Děkuji za odpověď 1. března 2021

Kombinovat můžete, účinnost nezvýšíte.

Stránka 1 z 63 1 2 3 4 5 6 »

Také máte dotaz?

Pokud Vás také zajímá cokoliv k dané problematice, neváhejte a napište nám svůj dotaz. Obratem na Vaši otázku odpovídá odborný lékař. Můžete se ptát opravdu na cokoli!

Položit dotaz